İçerik Pazarlaması Hizmeti Nedir?

İçerik Pazarlaması Hizmeti

İçerik Pazarlaması Hizmeti: Tüm dijital pazarlama hizmetlerinin odak noktası içeriktir. İlgi çekici ve yaratıcı e-posta, web sitesi, blog, sosyal medya içeriklerini pazarlama stratejilerini doğrultusunda üretmeye İçerik Pazarlaması denir.

İçerik Pazarlaması Hizmeti için sözleşme
öncesi yapılacak çalışmalar

Ön Analiz

Bu çalışma da işletmenin kurumsal [tarihçe, vizyon, misyon, kalite politikası, gizlilik sözleşmesi vb. gibi] içerikleri, web sitesin de yayınlayacağı ürün ve hizmet içerikleri, bu ürün ve hizmetlerin görselleri ile ilgili bilgiler toplanır. Domain ve hosting konusun da bilgi alınır. İşletmenin Web Tasarım ile ilgili beklentileri not edilir.

Ön Analiz Raporu ve Sunumu

Toplanan veriler, beklentiler ve Bem Bilişimin önerileri ile ilgili ön analiz raporu çıkarılır ve bir sunum hazırlanır. Mevcut ve hedeflenen durumumuzu da ortaya koyacak bu sunum firmanın yetkilendirdiği kişilerin bulunduğu bir ortam da detaylı bir şekilde anlatılır.

Hizmet Mutabakat Mektubu

İçerik Pazarlaması Hizmeti ile ilgili bu aşamada ön analiz raporu ve sunumu sonucun da firmanın ihtiyacı olan hizmet başlıkları çıkarılır. Bu hizmetler ile ilgili yapılacak çalışmaların alt başlıkları belirlenir ve detaylandırılır, sırası ve süreleri belirlenir. Bütün bunlar Hizmet Mutabakat Mektubu başlığı altında okunması, incelenmesi ve onaylanması için firmaya iletilir.

Teklif ve Sözleşme

Hizmet Mutabakat Mektubunun okunarak onaylanmasının ardından firma yetkilisine fiyat teklifi iletilir. Teklif de onaylanırsa hizmet mutabakat mektubunda belirtilen hizmetleri taahhüt edilen sırada ve sürede içeren sözleşme imzalanarak Proje ile ilgili hukuki anlaşma yapılmış olur.

Hizmet Mutabakat Mektubunda geçen
örnek çalışma başlıkları

E-Posta İçerikleri

E-Posta içeriklerinde görsel, video yada yaratıcı sloganlar ve iletiler ile e-posta bültenleri oluşturulup dağıtılmalıdır. Bu postalar eğer iyi içeriklerle oluşturulmuşsa yüksek geri dönüş sağlar.

Web Site İçerikleri

Web sitesi markanın kendini tanıttığı en önemli alanıdır. Web sitesi içerikleri markayı doğru tanıtan iletiler içermeli ve görsel dizaynı ilgi çekici olmalıdır. İçeriğe yaratıcılık katmak da kullanıcının hoşuna gider.

Sosyal Medya İçerikleri

Sosyal medya kanalları, içerik paylaşmak için en güzel platformların başında gelir. Sosyal medya paylaşım içerikleri çok ses getirebilir, kitlenin ilgisini çekebilir ve marka değerini arttırabilir.

Hikayeleştirilmiş İçerik

Hikayeleştirilmiş içerik türleri markayı en çok öne çıkaran içerik türlerinin başında gelir. Story telling içerik türü olarak da bilinir ve bir markayı, ürünü yada kişiyi arkasına ilgi çekici bir hikaye ekleyerek öne çıkarmayı hedefler.

Video İçerikleri

Video içerikleri, bugün en çok dikkat çeken içerik türüdür. Web sitesinde, sosyal hesaplarda, e-postalarda yayınlanan orijinal video içerikleri; tıklama, akılda kalma ve farkındalık yaratma oranını arttırır.

Analiz ve Raporlama

Ürettiğiniz içeriklerin, ne kadar tıklandığı, etkileşim aldığı gibi oranları ölçün. Bunun Sonucunda en çok ilgi gören içeriği öne çıkarın ve içerik pazarlaması stratejilerinizde ona yer verin.Ürettiğiniz içeriklerin, ne kadar tıklandığı, etkileşim aldığı gibi oranları ölçün. Bunun Sonucunda en çok ilgi gören içeriği öne çıkarın ve içerik pazarlaması stratejilerinizde ona yer verin.

Kaliteli İçeriklerle Markanızı Öne Çıkarın

İçerik tüm dijital pazarlama stratejilerinin temelidir. Dijital ortamlarında kaliteli içerik üretemeyen bir marka, potansiyel kitlesi tarafından istenen talebi ve değeri görmez.

İçerik pazarlaması hizmeti kapsamında, web sitenize, sosyal hesaplarınıza ve dijital reklamlarına orijinal içerik üretiyoruz.
Yapılan araştırmalara göre;
• Ayda 16 ve üzeri içerik yazısı yayınlayan şirketler, 0 ile 4 içerik yayınlayan şirketlerden 4.5 kat daha fazla öne çıktı.
• İçerik pazarlaması, ücretli arama reklamcılığından üç kat daha etkilidir ve daha fazla yol açar.
• Ayda 11 ve üstü farklı içerik üreten B2B şirketleri, ayda 0-1 kez içerik üreten şirketlerden üç kat daha fazla trafik aldılar.

İçerik Pazarlaması ile Satışlarınızı Artırın!

Belli bir çalışma prensibi ile yapılmış, mesajı olan, insanların dikkatini çekmeyi başaran içerikler markaya olan güveni arttırır bu da harekete geçmeye ve satın almaya iter.

İçerik Pazarlama Hizmeti
Bu doğrultu da ürettiğimiz kaliteli içerikler öne çıkmanıza ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olur.

Belli bir kitleyle yapılan araştırmalara göre;
• Alıcıların% 47’si satın alma sürecinde bir satış temsilcisi ile görüşmeden önce marka yada ürünle ilgili 3-5 adet içerik görüntüledi
• B2B alıcılarının% 96’sı, endüstrinin önde gelen markalarının daha fazla içeriklerini görmek istiyor.
• Şirketlerin% 42’si içerikleri yönetmek için uzman birini görevlendirdi.

Farklı İçerik Türleriyle Marka Değerinizi Arttırın

Belli bir çalışma prensibi ile yapılmış, mesajı olan, insanların dikkatini çekmeyi başaran içerikler markaya olan güveni arttırır bu da harekete geçmeye ve satın almaya iter.

İçerik Pazarlaması hizmetiyle farklı platformlarda farklı içerik türleri üretiyor ve markanın yükselmesini garanti ediyoruz.
Belli bir kitleyle yapılan araştırmalara göre;
• İçerik sunmak ve izleyici katılımını sağlamak için en etkili sosyal medya platformu LinkedIn‘dir.
 E-Mail içerikleri, ROI’si en yüksek pazarlama kanalıdır.
• İçeriklerinde video kullananların %81’i satışlarında artış gördüğünü söylüyor.
• İçeriklerinde infografik kullananların %84’ü bunun faydalı bir içerik türü olduğunu ve olumlu dönüşler aldığını söyledi.
• 2017 verilerine göre dakikada Messenger’a 15.000 GIF gönderiliyor ve 46.200 Instagram gönderisi yükleniyor.

Dönüşümlerinizi Ölçün

Google Analytics ile içerik pazarlaması stratejileri doğrultusunda aldığınız geri dönüşleri, ziyaretçilerinizin sayısını ölçün. Sosyal platformlardaki ve
satışlarınızdaki başarınızı da analiz edin.

Alınan raporlar doğrultusun da hedef kitlenin davranışlarını analiz edebilir, analiz sonuçlarına göre bazı sayfaların içeriklerini veya tasarımlarını veya verilecek mesajları değiştirebilir, yenileyebilir ve zenginleştirebilirsiniz.

Sonuçlar

Müşteri Memnuniyeti
100%
Trafik Artışı
100%
Başarı Oranı
100%